Nieodśnieżony chodnik może być przyczyną poślizgnięcia

Nieodśnieżony chodnik może być przyczyną poślizgnięcia. A jak wiadomo, zimą takich chodników jest mnóstwo, często nawet w ścisłym centrum miasta. Zimą właściciele i zarządcy nieruchomościami mają więc dodatkowe obowiązki takie jak: usuwanie sopli i nawisów oraz odśnieżanie chodników. 

Często jednak zapominają o tym i chodniki za które odpowiadają są zaśnieżone i oblodzone. Przyczyną tego może być np. brak odpowiedniej wiedzy na temat jakie konsekwencje niesie za sobą zaniechanie tego obowiązku. Konsekwencje dla właściciela wynikające z tego faktu mogą być ogromne, zaczynając od mandatu- kary grzywny w wys. 20 zł do 5 tyś zł; po karę ograniczenia wolności czy nawet jej pozbawienia na okres nie dłuższy niż 1 rok. Jednak gdy poszkodowany poślizgnie się i dozna uszczerbku na zdrowiu, może starać się o odszkodowanie. Poniżej opiszemy jak należy się zachować i do kogo się zgłosić w takiej sytuacji.

W momencie gdy poślizgniemy się i doznamy poważniejszego uszczerbku tj. złamana noga lub ręka w pierwszej kolejności należy zadbać o to aby nie narazić się na kolejne urazy. Następnie wzywamy pogotowie ratunkowe i straż miejską dzwoniąc pod numer alarmowy 112. W między czasie sami lub z pomocą osób które są w naszym pobliży sporządzamy dokumentacje zdjęciową ( zdjęcia nieodśnieżonego chodnika, miejsca w którym to się stało i złamanej kończyny ). Jeśli byli świadkowie tego zdarzenia koniecznie prosimy ich o dane kontaktowe w razie ewentualnego potwierdzenia tego faktu.

Po powrocie z pogotowia, należy kontynuować leczenie i dokładnie zbierać dokumentacje medyczną. Za zakupione leki i opatrunki czy nawet prywatne wizyty u lekarzy należy brać imienne rachunki. Następnym krokiem powinien być kontakt z nami, gdzie uzyskasz fachową wiedzę co należy jeszcze w tej sytuacji zrobić. Poprowadzimy Cię przez cały proces starania się o odszkodowanie. Zachęcamy do kontaktu nawet w momencie wypadku, gdyż nawet najmniejszy błąd w formalnościach może skończyć się odmową wypłaty odszkodowania. Pamiętaj, że nie musisz być ubezpieczony, pieniądze za Twój uraz należą Ci się z polisy OC właściciela chodnika, na którym doznałeś obrażeń.

By | 2017-08-09T16:05:08+00:00 Lipiec 2nd, 2015|Uncategorized|0 Comments

Leave A Comment