GDY SPRAWCA WYPADKU UCIEKA … CO WTEDY ?

Niestety często na polskich drogach dochodzi do wypadków, gdzie sprawca ucieka z miejsca zdarzenia. Poszkodowani są wtedy bardzo zestresowani i nie wiedzą jak powinni się zachować. W tym artykule powiemy Wam co należy zrobić i o co mogą starać się poszkodowani.

Bezwzględnie w każdej sytuacji należy wezwać policję oraz dowiedzieć się czy któryś ze świadków zdarzenia zapamiętał numery rejestracyjne sprawcy, model, kolor lub markę samochodu. Jeśli inny uczestnik ruchu był świadkiem tego zdarzenia należy zabrać od niego numer kontaktowy, aby później policja mogła uzupełnić dokumentację, również o jego zeznania.

* Jeśli żadnemu uczestnikowi kolizji nic poważnego się nie stało, należy usunąć pojazd w bezpieczne miejsce.

* Jeśli któregoś z uczestnika kolizji cokolwiek boli, należy szybko wezwać pogotowie ratunkowe. Jeśli są to poważne obrażenia nie wolno przeparkowywać uszkodzonego pojazdu.

Kiedy policja będzie już na miejscu należy opowiedzieć o całym zdarzeniu, zaznaczając że sprawca uciekł. W notatce policyjnej należy uwzględnić każdego uczestnika kolizji nawet gdy nikomu nic nie dolega.

O co możemy się starać gdy sprawca uciekł?

Poszkodowany może starać się o odszkodowanie z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego ale tylko jeśli zostaną spełnione następujące warunki.

* Osoby, które doznały uszczerbku na zdrowiu mogą starać się o odszkodowanie, zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji i zakupu leków.

* Właściciel uszkodzonego pojazdu lub mienia może starać się o odszkodowanie tylko w momencie gdy naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, któregokolwiek z uczestników wypadku trwał powyżej 14 dni.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nie wypłaci odszkodowania za uszkodzone mienie, gdy nikt nie odniósł obrażeń ciała.

Jak uzyskać odszkodowanie ?

Należy zbierać wszystkie dokumenty związane z wypadkiem ( notatka policyjna, wyrok sądu, imienne faktury za zakup leków oraz za prywatne wizyty lekarskie, lawetę, itp.)

Uzyskiwanie odszkodowań jest bardzo trudne, jeśli robimy to na własną rękę, a tym bardziej w takich sytuacjach. Wtedy najlepiej skorzystać z naszej pomocy i doświadczenia.

Pomoc uzyskacie pod numerem telefonu: 606 66 55 29.

 

By | 2017-08-07T15:36:53+00:00 Lipiec 2nd, 2015|Uncategorized|0 Comments

Leave A Comment